Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

3-letnie dziecko śmiertelnie przygniecione maszyną budowlaną [foto]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn w woj. warmińsko-mazurskim. Maszyna budowlana stoczyła się na 3-letnie dziecko. Chłopiec zmarł na miejscu.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 10 sierpnia około godz. 18:00 na terenie prywatnej posesji w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że unieruchomiona maszyna budowlana marki MANITOU stojąca na terenie o niedużym nachyleniu, stoczyła się i przygniotła 3-letnie dziecko.

Chłopiec w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Dziecko przebywało pod opieką trzeźwej matki.

Rodzina została objęta opieką psychologa. Policjanci zabezpieczyli maszynę na parkingu strzeżonym.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.

Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia i ostrożności. Przyczyną wypadków zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak i samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania – podkreślają policjanci.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska))

Komentarze wyłączone