Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Pijany 17-latek roztrzaskał auto na drzewie. Za spowodowanie wypadku odpowie jak dorosły [zdjęcia]

17-letni kierujący oplem, będąc w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami uderzył w drzewo. Jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Razem z 13-letnim pasażerem trafił do szpitala.

W poniedziałek, 10 sierpnia po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 17-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra z niewyjaśnionych przyczyn, na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu pasażera siedział jego 13-letni kolega. Jak się okazało kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Obaj nastolatkowie trafili do szpitala. 17-letni „pirat drogowy” wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny odpowie jako osoba dorosła. Za spowodowanie wypadku drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez piotrkowskich policjantów. Dodatkowo jednym z celów dalszego postępowania będzie wyjaśnienie okoliczności udostępnienia pojazdu nieletniemu, za co grozi wysoka kara grzywny.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone