Piątek, 05 marca 202105/03/2021

Nie żyje 11-letni chłopiec potrącony przez samochód dostawczy

Na obwodnicy Jarosławia w woj. podkarpackim doszło do potrącenia 11-letniego chłopca. Mimo wysiłków lekarzy chłopiec zmarł w szpitalu.

Tragedia miała miejsce we wtorek 11 sierpnia po godz. 14 na obwodnicy Jarosławia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 11-letni chłopiec przeszedł przez niezamknięte drzwi w ekranie dźwiękochłonnym i wszedł na jezdnię, wprost przed jadącego w kierunku Przeworska volkswagena transportera.

Kierowca pojazdu nie zdołał uniknąć potrącenia dziecka. Chłopiec z poważnymi obrażeniami został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Niestety, życia 11-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego nie udało się uratować. Policjanci ustalili, że 39-letni kierowca vw był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności wypadku są ustalane pod nadzorem prokuratora.

To nie jedyny tragiczny wypadek do jakiego doszło tego dnia na drogach Podkarpacie. Do drugiego śmiertelnego wypadku doszło po godz. 17 w Pruchniku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca citroena na zakręcie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem transporterem.

Trzy pasażerki citroena w wieku 78, 44 i 9 lat zostały przewiezione do szpitali. Mimo wysiłków lekarzy 78-letnia kobieta zmarła. Kierowcy byli trzeźwi.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone