Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Wyrzucił królika przez okno, bo go denerwował

41-letni mieszkaniec Lubina w woj. dolnośląskim wyrzucił królika przez okno bloku mieszkalnego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Policjantom tłumaczył, że królik go denerwował i dlatego postanowił się go pozbyć. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków mieszkalnych na osiedlu „Przylesie” w Lubinie. Do oficera dyżurnego zadzwoniła kobieta, informując, że jeden z lokatorów mieszkających w jej bloku wyrzucił królika przez okno. Zgłaszająca do przyjazdu policjantów zaopiekowała się zwierzęciem.

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 41-letniego mężczyznę, od którego czuć było woń alkoholu. Podejrzany był pobudzony. Oświadczył policjantom, że wyrzucił królika, gdyż zwierzę hałasowało i tym go denerwowało. Królik był bardzo wystraszony, ale na szczęście nic mu się nie stało.

41-latek trafił do policyjnej celi. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do swojego czynu i dobrowolnie poddał karze. Będzie teraz musiał zapłacić tysiąc złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, a także 2 tys. złotych kary grzywny za ten czyn. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

(fot. pixabay, źródło Policja Lubin)

Komentarze wyłączone