Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Wypadek autokaru z dziećmi na Pomorzu. Kilkanaście osób rannych (zdjęcia)

W sobotę rano na autostradzie A1 pod Tczewem na Pomorzu doszło do wypadku autokaru z dziećmi. 16 osób z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Sześć jest w poważnym stanie.

W sobotę, 15 sierpnia około godziny 5:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku autokaru na autostradzie A1 w pobliżu węzła Stanisławie, na wysokości Tczewa.

Jak wynika ze wstępnych informacji, autokar zjechał z jezdni, przebił bariery, po czym koziołkował i spadł ze skarpy i ponownie stanął na kołach. Autokarem jechało w sumie 31 osób. Pasażerami były w większości dzieci w wieku od 9 do 15 lat.

Jechały ze Śląska na wypoczynek do Mikoszewa.

W wyniku zdarzenia 16 osób odniosło obrażenia i trafiło do szpitala. Sześć jest w poważnym stanie. Na miejscu interweniowały dwa śmigłowce LPR i 14 zespołów ratownictwa medycznego. Autokarem podróżowały dzieci z zespołu pieśni i tańca Mały Haśnik.

Kierowca autobusu był trzeźwy, został już wstępnie przesłuchany przez policjantów. Na miejscu wciąż występują utrudnienia w ruchu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego wypadku.

(fot. PSP Tczew, Policja)

Komentarze wyłączone