Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Weselnicy zaatakowali ratowników medycznych. Interweniowała policja

Ratownicy medyczni ze Szczecina zostali zaatakowani przez grupę weselników na parkingu jednego z domów weselnych w Świdwinie w woj. zachodniopomorskim.

W niedzielę nad ranem służby ratunkowe otrzymały wezwanie do nieprzytomnej młodej kobiety. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Kiedy ratownicy medyczni dotarli na miejsce od razu zostali zaatakowani przez świadków zdarzenia – jeden z weselników zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę. Uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze. Kiedy już udało się ratownikom dotrzeć do pacjentki, rozpoczęli badanie, ale w trakcie wykonywania swoich czynności dalej byli kopani przez świadków zdarzenia – opisują medycy.

Agresywni weselnicy swoją złość wyładowywali także uderzając w ambulans. W wyniku zdarzenia poszkodowani ratownicy medyczni doznali m. in. urazów twarzy i kończyn górnych. Pacjentka w karetce odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala.

Wesela kojarzą się Wam ze świętem miłości, dobrą zabawą i doborowym towarzystwem? Nam już niekoniecznie – podsumowują ratownicy.

Okoliczności bulwersującego zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. WSPR w Szczecinie)

Jeden komentarz

  1. Gdzie to wesle . Jaki dom weselny