Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Koszmarny wypadek na Pomorzu. Siedem osób rannych, w akcji 3 śmigłowce LPR (zdjęcia)

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę na drodze powiatowej pomiędzy Łęgiem, a miejscowością Zawada. Siedem osób, w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala. Na miejscu interweniowały trzy śmigłowce LPR.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Czersk jadąc osobowym mercedesem w kierunku Łęga najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności przed rozpoczęciem manewru wymijania, co doprowadziło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka w kierunku Zawady busem, który ciągnął na przyczepie kajaki.

Pojazdami łącznie podróżowało 9 osób, w tym 8  w busie. Siedem osób zostało przetransportowanych do szpitali, w tym 3 najciężej ranne śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 21-letniemu kierującemu mercedesem oraz dowody rejestracyjne od pojazdów. Od kierujących została w szpitalach pobrana krew do badań na zawartość alkoholu bądź narkotyków. Samochody zostały zabezpieczone procesowo w celu sporządzenia opinii przez biegłego.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone