Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

19-latek włamał się do auta. Usłyszał 45 zarzutów (zdjęcia, wideo)

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 18 i 19-latka, którzy włamali się do osobowej skody. Okazało, się, że starszy z mężczyzn ma na koncie inne, liczne przestępstwa. 19-latek usłyszał w sumie 45 zarzutów kradzieży. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W poniedziałek, 17. sierpnia tuż po północy, dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał informację o dwóch mężczyznach kręcących się przy zaparkowanych na ul. Sczanieckiego samochodach. Świadek, który podejrzewał, że osoby te zamierzają zniszczyć auta lub się do nich włamać.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli dwóch mężczyzn kryjących się w pobliskich krzakach. Okazało się, że to właśnie oni chwilę wcześniej zdemontowali i ukradli szybę boczną od zaparkowanej nieopodal skody fabii i powybijali pozostałe szyby w aucie. 18 i 19-latek trafili prosto do radiowozu, a stamtąd do policyjnej celi.

Kryminalni od początku podejrzewali, że starszy z mężczyzn może mieć na koncie także inne przestępstwa. Analiza wcześniej zgłoszonych przestępstw doprowadziła ich do wniosku, że 19-latek stoi za licznymi kradzieżami w drogeriach. Do tych zdarzeń dochodziło od stycznia ubiegłego roku na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Mężczyzna usłyszał w sumie 43 zarzuty kradzieży kosmetyków w sklepach w Toruniu, Lubiczu, Aleksandrowie Kujawskim, Bydgoszczy, Lipnie, Inowrocławiu i Włocławku. Straty wyniosły w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejne zarzuty dotyczyły włamania do skody i jej uszkodzenia. Tych ostatnich dopuścił się wspólnie z zatrzymanym razem z nim 18-latkiem.

Teraz mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

(fot, wideo Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone