Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

Kradzionym samochodem uderzył w radiowóz. Miał 2,5 promila i zakaz prowadzenia pojazdów (foto)

Właściciel skradzionego w Międzychodzie pojazdu rozpoznał swój samochód przejeżdżając przez Piłę. Mundurowi po pościgu zatrzymali kierującego. Jak się okazało sprawca był pijany, a podczas ucieczki uderzył w radiowóz. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek 17 sierpnia funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy się awanturowali. W związku z tym postanowili interweniować. W tym samym momencie oba pojazdy odjechały ze znaczną prędkością w stronę obwodnicy drogi krajowej nr 11.

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za oddalającymi się pojazdami. Następnie wyprzedzili wszystkie samochody poruszające się po obwodnicy i zablokowali drogę.

W tym momencie kierowca samochodu osobowego marki Skoda Scala wyjechał z kolumny i zaczął zawracać w stronę Poznania.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za pojazdem. Pojazd poruszał się z coraz większą prędkością, a mężczyzna nie reagował na sygnały. Po kilkuset metrach policjanci zrównali się ze skodą i po raz kolejny próbowali zatrzymać kierowcę, który nadal nie reagował na polecenia. Funkcjonariusze wyprzedzili pojazd i ustawili radiowóz blokując pas ruchu oraz pozostawiając kierowcy bezpieczną odległość do wyhamowania.

Mężczyzna pomimo tego nie zatrzymał się i uderzył w policyjny radiowóz. Następnie policjanci, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu i wyciągnęli mężczyznę z auta.

Zatrzymanym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Pojazd o wartości 75 tys. złotych w czerwcu br. został skradziony w miejscowości Międzychód. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie stanu trzeźwości alkomatem wskazło na ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kradzież pojazdu, prowadzenie go w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu sądowego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz uszkodzenie policyjnego radiowozu. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone