Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Podawał się za lekarza z Włoch. Kobieta straciła ponad 42 tys. złotych

62-letnia mieszkanka woj. pomorskiego straciła ponad 42 tysiące złotych, które przelała na rachunek bankowy oszusta podającego się za lekarza pochodzącego z Włoch. Po wzbudzeniu zaufania i wyznaniu swoich uczuć namówił pokrzywdzoną, aby opłaciła paczkę i bilet do Polski. Policjanci ustalają tożsamość oszusta.

Pół roku temu oszust podający się za lekarza mieszkającego we Włoszech, nawiązał znajomość z 62-latką za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Po wzbudzeniu zaufania wyznał jej miłość i obiecał przyjazd do Polski oraz zakup domu. W tym celu namówił kobietę do wykonania kilku przelewów bankowych, celem opłacenia kosztów nadania paczki do Polski oraz zakup biletu.

Kobieta posłuchała naciągacza i przekazała mu ponad 42 tysiące złotych. Zawiadomienie o oszustwie zostało przekazane do śledczych, którzy pracują nad ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem sprawcy.

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi w sieci, którzy podając się za lekarza, policjanta lub przedstawiciela innego zawodu, bądź też naszego znajomego, oczekują od nas określonego zachowania. Bardzo często wykorzystują uczucia i emocje, aby zmanipulować potencjalną ofiarę, zdobyć informację o posiadanych oszczędnościach i doprowadzić do przekazania pieniędzy. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach to my jesteśmy odpowiedzialni za nasz majątek, dlatego należy kierować się rozsądkiem.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone