Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

28-latek z Krakowa zakażony koronawirusem uciekł z kwarantanny i zagrał w meczu piłki nożnej

Do 30 tys. złotych kary grozi nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Krakowa, który wiedząc o tym, że jest zakażony koronawirusem uciekł z kwarantanny i zagrał w meczu piłki nożnej. Jak się okazało 28-latek opuszczał miejsce izolacji już wcześniej.

28-letni mieszkaniec Krakowa od 14 sierpnia przebywał na kwarantannie w mieszkaniu w jednym z krakowskich apartamentowców. 18 sierpnia otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Pomimo tego 19 sierpnia br. po południu opuścił swoje mieszkanie i odjechał samochodem w nieznanym kierunku. Pracownik administracyjny budynku powiadomił o tym fakcie policję.

Na miejsce skierowano patrol i rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, który jednakże po kilku godzinach wrócił do mieszkania, gdzie został zatrzymany. Okazało się, że pojechał na mecz swojej drużyny „Kmita” Zabierzów rozgrywany w Krzeszowicach z gospodarzami. Nieodpowiedzialny sportowiec naraził swoją drużynę, drużynę przeciwnika, sędziów, trenerów i inne osoby na możliwość zarażenia koronawirusem.

28-latek został osadzony w komendzie policji w Limanowej w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, które są zakażone wirusem. Dziś zostanie doprowadzony do krakowskiej prokuratury na przesłuchanie.

Możliwe, że usłyszy zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej – za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. O sprawie powiadomiono także sanepid, który można na niego nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5000 do 30000 zł.

Aktualnie uzyskano także informacje o tym, że piłkarz ten opuszczał kwarantannę wcześniej, mi.in. w dniu 15 sierpnia – by rozegrać mecz ze swoja drużyną w Zabierzowie z drużyną gości tj. Borkiem Kraków.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone