Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Zasnął za kierownicą i doprowadził do wypadku. Trzy osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala, po tym jak kierowca busa zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas, w wyniku czego zderzył się czołowo z samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło w w czwartek ok. godz. 13 na drodze krajowej nr 7 w okolicy Kuklina w woj. mazowieckim, na odcinku gdzie prowadzone są roboty drogowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący busem marki Renault Trafic, 31-letni mieszkaniec pow. nyskiego, zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył lusterkiem w samochód firmy wykonującej roboty na drodze, a następnie uderzył czołowo w samochód marki VW Golf, którym podróżowały trzy osoby.

Ranny kierowca volkswagena, 23-letni mieszkaniec Wschowy, oraz dwie pasażerki w wieku 22 i 24 lata, zostali przewiezieni do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Kierowca busa oraz pięciu pasażerów, których przewoził, nie wymagali pomocy medycznej.

Policjanci zatrzymali kierującemu renault prawo jazdy. Ruch na krajowej siódemce był zablokowany przez 3 godziny. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

(fot. KPP w Mławie, źródło KPP w Mławie)

Komentarze wyłączone