Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Zerwał ratownikowi maseczkę z twarzy i rzucił w niego butelką

Policjanci interweniowali w szpitalu powiatowym w Opocznie, gdzie nietrzeźwy, agresywny pacjent znieważył ratownika medycznego, zerwał mu z twarzy maseczkę ochronną, a następnie rzucił w niego butelką z płynem do dezynfekcji rąk. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj 20 sierpnia o godzinie 7.15 w szpitalu w Opocznie w woj. łódzkim. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że do namiotu segregacyjnego na placu przed budynkiem szpitala, wszedł mężczyzna. Był bardzo wulgarny i agresywny. Zagroził ratownikowi pobiciem.

W pewnym momencie agresor zerwał z twarzy ratownika maseczkę ochronną, a następnie chwycił stojące obok butelki z płynem do dezynfekcji rąk i rzucił nimi w kierunku ratownika. Jedna z butelek trafiła mężczyznę w plecy.  Po chwili agresywny pacjent uciekł z pomieszczenia. Wezwani na miejsce policjanci ustalili nie tylko rysopis agresora i jego nazwisko.

Policjanci wspólnie z  pokrzywdzonym ratownikiem pojechali radiowozem na ulice Opoczna w poszukiwaniu agresywnego pacjenta. Jednocześnie o zdarzeniu powiadomieni zostali policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy rozpoczęli namierzanie mężczyzny. Już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Był to 46-letni opocznianin. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

(fot. info112.pl, źródło Policja Łódzka

Komentarze wyłączone