Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

16-latek utonął w Dunajcu

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 16-latka, który wszedł do Dunajca i został porwany przez nurt rzeki. Ciało chłopca znaleziono ok. kilometra od miejsca zdarzenia.

W piątek, 21.08 w godzinach popołudniowych 16-letni chłopiec przebywał ze znajomymi nad rzeką Dunajec. Po wejściu do wody został porwany przez nurt. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec nie umiał pływać. Powiadomione o zdarzeniu służby rozpoczęły działania ratunkowe. Brali w nich udział strażacy z PSP w Tarnowie, PSP Brzesko, PSP Nowego Targu, druhowie OSP z okolicznych miejscowości, policjanci z komisariatu Policji w Czchowie.

Poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych i zostały wznowione w sobotę rano. Wtedy też z rzeki wyłowiono ciało 16-latka. Chłopca znaleziono w odległości około kilometra od miejsca,  gdzie został porwany przez nurt rzeki, na wysokości Biskupic Melsztyńskich.

Czynności na miejscu prowadzone były z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzesku, która obecnie nadzoruje śledztwo dotyczące tego tragicznego zdarzenia.

(fot. info112.pl, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone