Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Pijany kierowca sprawcą poważnego wypadku. Dwie młode kobiety ranne (foto)

Pijany 23-latek, kierujący volkswagenem doprowadził do wypadku, w którym poważnie ranne zostały dwie młode pasażerki. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Tymbark w Małopolsce. Sprawca wypadku trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Tymbark. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierujący samochodem marki volkswagen zjechał na lewy pas jezdni, w wyniku czego pojazd spadł z nasypu drogi, po czym dachował na polu.

Autem podróżowały łącznie trzy osoby. Kierowcy nic się nie stało. 20-letnia pasażerka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a 16-latka została przewieziona karetką do szpitala w Limanowej.

Badanie alkotestem wskazało, że 23-latek był pijany. Mężczyzna miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Został zatrzymany.

Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 23-letniego sprawcy. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone