Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Wracali z wesela. Dwie pasażerki podróżowały w… bagażniku

Policjanci uniemożliwi jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy audi, który wybrał się w drogę powrotną z wesela z dwiema pasażerkami w… bagażniku. Dodatkowo autem podróżowało dziecko bez wymaganego fotelika.

W sobotę 22 sierpnia po 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że z jednego z lokali gastronomicznych w Rypinie w woj. kujawsko-pomorskim, wyjechało audi, w którym jest przewożona większa liczba osób. Policjanci, jadąc na miejsce zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Kierowcą był 28-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się prawidłowo.

Autem podróżowało bowiem 5 osób. Gdy jednak policjanci otworzyli bagażnik ujawnili tam leżące dwie kobiety. Dodatkowo, jednym z pasażerów było 5-letnie dziecko, które przewożone było bez wymaganego siedziska. Jak się okazało wszyscy podróżujący to goście weselni, którzy tak przepełnionym pojazdem wybrali się w podróż powrotną do Nowego Miasta Lubawskiego.  

Mundurowi poinformowali kierowcę i kobiety, że w ten sposób nie mogą dalej podróżować, ponieważ jest to jest zabronione i niebezpieczne. Zobowiązali także do zorganizowania dodatkowego transportu. Wzburzeni pasażerowie stali się agresywni i nie chcieli wykonywać poleceń policjantów.

Policyjna interwencja zakończyła się ukaraniem nieodpowiedzialnego kierowcy mandatem i punktami karnymi za przewożenie większej ilości pasażerów niż wskazane w dowodzie rejestracyjnym, a także za przewożenie dziecka bez fotelika. Natomiast wobec dwóch agresywnych pasażerów zostaną skierowane wnioski do sądu.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone