Niedziela, 28 lutego 202128/02/2021

Środkiem drogi krajowej biegł… koń. Interweniowała policja (wideo, zdjęcia)

Do niecodziennej interwencji doszło na drodze krajowej nr 27 w woj. lubuskim. Policjanci zauważyli biegnącego po jezdni kucyka. Mundurowi zareagowali, aby zwierzęciu i podróżnym nie stała się żadna krzywda. Jak się okazało kucyk uciekł właścicielowi. Mężczyzna został ukarany mandatem.

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniący służbę w ramach grupy SPEED, jadąc drogą krajową nr 27 zauważyli biegnącego po jezdni kucyka. Zwierzę nie reagowało na przejeżdżające samochody i biegło po asfalcie. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby ostrzec innych kierowców przed nietypową sytuacją.

W pewnym momencie, gdy zwierzę się zatrzymało, policjantka wysiadła z radiowozu i przegoniła je na pobocze, aby nie stwarzało zagrożenia dla kierowców jadących drogą krajową. Po chwili kucyk pobiegł do lasu, a funkcjonariusze pojechali za nim. Po kilkudziesięciu metrach zwierzę zatrzymało się, a policjanci wyszli z radiowozu, żeby go złapać.

Mundurowi dali mu trochę wody, a następnie spróbowali odnaleźć jego właściciela. Z pomocą przyszedł im leśniczy, który pojawił się na miejscu. Wspólnie ustalili, że zwierzę brało udział w festynie w jednej z pobliskich miejscowości i wykorzystując chwilę nieuwagi opiekunów, uciekło podczas  załadunku.

Po informacji o odnalezieniu kucyka, na miejsce przyjechał właściciel, który go zabrał. W związku z tym, że nie dopilnował zwierzęcia, a ono stworzyło zagrożenie na drodze, mężczyzna został ukarany mandatem.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone