Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Za wyznanie miłości może trafić do więzienia

Młody mężczyzna, wypisując wyznanie miłości na jezdni oraz kamienicy w centrum Nowego Sącza, chciał zrobić wrażenie na swojej dziewczynie i w ten sposób przeprosić ją za kłótnię. Teraz ta romantyczna historia może skończyć się dla 26-latka zarzutami za zniszczenie mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, 21 sierpnia, pod osłoną nocy, 26-letni mężczyzna używając farby w spary’u malował napis „Kocham Cię” kilkumetrowej długości oraz imię swojej sympatii na jednej z kamienic w Nowym Sączu. Na gorącym uczynku przyłapali go policjanci.

Jak się okazało, podobny napis znajdował się również na jezdni w pobliżu budynku. Sprawca po wylegitymowaniu został zwolniony i czeka na wezwanie na przesłuchanie.

– Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jednak ściganie sprawcy zniszczenia mienia jest uzależnione od formalnego wniosku poszkodowanego. Być może właściciel kamienicy i zarządca drogi nie złożą w tej sprawie zawiadomienia. Do takiej decyzji pokrzywdzonych przyczynić się może postawa romantycznego chuligana, który odpowiednio usunie naniesione napisy lub pokryje koszty przywrócenia jezdni i muru do stanu poprzedniego – poinformowali policjanci.

Nie wiadomo czy dziewczyna doceniła starania swojego chłopaka, ale na pewno ich uczucie zostanie poddane próbie, jeśli ukochany trafi za kratki.

(fot. pixabay, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone