Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

Nastolatek wyrzucił psa przez okno. Grozi mu 5 lat więzienia (zdjęcia)

W ręce policjantów wpadł 17-letni uciekinier z ośrodka wychowawczego, który znęcał się nad psem. Nastolatek podczas awantury wyrzucił czworonoga z okna na pierwszym piętrze. Zwierzę przeżyło i trafiło pod opiekę lekarzy weterynarii. 17-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie minionego tygodnia w Świętochłowicach na Śląsku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna mieszkający w jednej z kamienic na pierwszym pietrze wyrzucił przez okno psa. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że w mieszkaniu doszło do kłótni między 17-latkiem, a jego krewną. Wtedy też awanturujący się świętochłowiczanin złapał czworonoga i wyrzucił go przez okno, a następnie uciekł.

Zwierzę przeżyło upadek. Ranny pies trafił do schroniska pod opiekę lekarzy weterynarii.

Jak się okazało, znęcanie się nad psem to nie jedyne przewinienie nastolatka. Młodzieniec opuszczając w pośpiechu mieszkanie zgubił telefon komórkowy. Ukradł go kilka dni wcześniej, zanim uciekł z ośrodka wychowawczego, w którym na co dzień przebywa.

17-latek został zatrzymany przez policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Jeszcze dzisiaj nastolatek trafi do uprzednio przydzielonej placówki.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone