Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Policyjni przebierańcy zatrzymywali kierowców? (zdjęcia)

W niedzielę w miejscowości Juszczyn w woj. małopolskim funkcjonariusze zatrzymali parę przebraną za policjantów i poruszającą się pojazdem oznakowanym jak policyjny radiowóz. Policja szuka świadków, którzy byli zatrzymywani lub legitymowani przez parę przebierańców.

W niedzielę, 30 sierpnia około godz. 19:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej patrolujący Juszczyn zwrócili uwagę na granatowy samochód marki VW Passat o nr. rej. WOR…, który posiadał oznakowanie radiowozu typowe dla lat 90.

Kierowca i pasażerka ubrani byli w mundury policyjne (niebieska koszula oraz spodnie poprzedniego wzoru), posiadali pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. Ich samochód posiadał zamontowane sygnały uprzywilejowania (błyskowe barwy czerwonej i niebieskiej), radiostację i miernik prędkości Rapid.

W związku z podejrzeniem podawania się przez nich za funkcjonariuszy publicznych czterdziestolatkowie z powiatu chrzanowskiego zostali zatrzymani, a ich pojazd zabezpieczono. Wobec zatrzymanych rozważane są zarzuty m.in. przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dot. posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego lub jego części.

Policjanci apelują do osób, które były świadkami ewentualnego zatrzymywania pojazdów przez „policjantów” w umundurowaniu poprzedniego wzoru oraz poruszających się pojazdem marki VW Passat noszącego barwy radiowozu „starego typu”, bądź też były przez te osoby zatrzymywane do tzw. kontroli drogowej, „legitymowane” itp., aby zgłaszały ten fakt u dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej osobiście lub telefonicznie pod nr 47 83 28 211 lub zgłosiły się do najbliższej jednostki policji.

Osoby, które ewentualnie przekazały pieniądze lub od których sprawcy próbowali je wyłudzić, nie podlegają odpowiedzialności karnej.

(fot. Małopolska Policja, źródło Małopolska Policja)

Jeden komentarz

  1. Ta niby policjantka ma ładne nóżki