Niedziela, 28 lutego 202128/02/2021

Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł na ołtarz w kościele w Tyńcu (wideo)

Półnagi 32-latek pojawił się w kościele benedyktynów w Tyńcu i wszedł na ołtarz. W świątyni trwała wówczas próba przed koncertem muzyki sakralnej. Wobec mężczyzny interweniowała policja. Nagranie z zajścia trafiło do sieci.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 sierpnia, w trakcie próby przed koncertem Krakowskiego Kwintetu Harfowego i organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa. Mężczyzna ubrany jedynie w krótkie spodenki wtargnął do prezbiterium i wszedł na ołtarz.

Mnich, który zjawił się na miejscu, próbował nakłonić mężczyznę, żeby opuścił kościół, lecz kontakt z nim był utrudniony.

Na miejsce wezwano policję. Na podstawie zachowania mężczyzny funkcjonariusze postanowili wezwać do niego karetkę pogotowia. 32-latek został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali. W sprawie wszczęto dochodzenie, które ma wyjaśnić czy doszło do obrazy uczuć religijnych.

Link do nagrania z koncertu, podczas którego mężczyzna wszedł na ołtarz

– We wtorek, 1 września o godz. 17.00, podczas nieszporów, Wspólnota tyniecka wraz z Parafianami będzie się modlić przed Najświętszym Sakramentem jako wynagrodzenie za znieważenie ołtarza – poinformowało Opactwo Benedyktynów.

(fot. screen wideo YT/Ewelina Anna)

Komentarze wyłączone