Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Interwencja wobec mężczyzny z hulajnogą. Policja publikuje nagranie (wideo)

Policjanci opublikowali nagranie z interwencji, do której doszło w jednym z jeleniogórskich autobusów. Chodzi o mężczyznę, który pomimo próśb kierowcy i policjantów nie stosował się do regulaminu przewoźnika i chciał przewieźć autobusem elektryczną hulajnogę. Mundurowi siłą wyprowadzili 35-latka z pojazdu.

Do zdarzenia doszło 30 sierpnia około godziny 21:00 w Jeleniej Górze. Kierowca miejskiego autobusu wezwał policję do pasażera, który wraz z nieletnimi córkami wsiadł do pojazdu i chciał przewieźć elektryczną hulajnogę, co jest niezgodne z regulaminem przewoźnika. Taki jednoślad posiada bowiem akumulator, który w przypadku ewentualnego rozszczelnienia lub wybuchu stwarza zagrożenie dla innych pasażerów. Z taką dokładnie sytuacją zetknęli się jeleniogórzanie w sierpniu 2020 roku, gdzie przed jednym z marketów eksplodował akumulator elektrycznej hulajnogi.

Od 35-letniego pasażera, który nie chciał się dostosować do regulaminu przewoźnika, wyraźnie było czuć woń alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci poinformowali mężczyznę o tym, że może kontynuować podróż bez hulajnogi bądź z nią wysiąść. Ponadto w trakcie czynności okazało się również, że jest poszukiwany. Funkcjonariusze polecili mu, aby wysiadł z autobusu w związku z faktem łamania regulaminu przewoźnika, jak również w związku z koniecznością wykonania czynności odnośnie ustalenia jego miejsca pobytu.

35-latek nie reagował na żadne polecenia, wobec tego funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego i wyprowadzić go z autobusu. W trakcie przewozu do komisariatu mężczyzna był wulgarny, agresywny, wyzywał funkcjonariuszy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty w tej sprawie a Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Jak poinformowała policja, kilka godzin przed zatrzymaniem 35-latka, te same dzieci chcąc podróżować autobusem z hulajnogą elektryczną, zostały poproszone przez kierowcę o jego opuszczenie, co uczyniły. Po kilku godzinach pojawiły się w autobusie z zatrzymanym później mężczyzną oraz elektryczną hulajnogą.

Na zarejestrowanym przez kamery monitoringu obrazie widać jak 35-latek siłowo otwiera drzwi autobusu na przystanku, wypuszczając dzieci na zakupy. Po chwili wracają one, przekazując jeden z artykułów mężczyźnie. Jest nim plastikowa butelka z napojem, którą opróżnia on częściowo, wylewając zawartość poza autobus. Następnie wypełnia ją płynem z innej, szklanej butelki. Po chwili ojciec dziewczynek zaczyna spożywać przyrządzoną w ten sposób miksturę.

Policjanci przed zatrzymaniem prowadzili z mężczyzną blisko dziewięciominutową rozmowę. Wobec jej bezskuteczności, został on siłowo wyprowadzony z autobusu. Do dziewczynek podeszli kolejni funkcjonariusze, prowadzili z nimi rozmowę, uspokajali, do czasu przybycia na miejsce ich matki.

(fot. wideo Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone