Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

Jechał kombajnem po autostradzie A1 (wideo)

Policjanci ze Śląska przecierali oczy ze zdumienia na widok kombajnu jadącego częstochowskim odcinkiem autostrady A1. Jak się okazało kierujący maszyną rolniczą nie był świadomy o obowiązującym zakazie jazdy tego typu pojazdem po autostradzie. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Jeden z patroli Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic, który swoim nadzorem obejmuje śląskie odcinki autostrad A1 i A4, został powiadomiony o poruszającym się po autostradzie kombajnie zbożowym. Po kilku minutach od zgłoszenia policjanci potwierdzili ten niecodzienny fakt.

Kierowca maszyny rolniczej tłumaczył mundurowym, że nie wiedział, że tego typu pojazdem nie można poruszać się po autostradzie. Jak widać, na nagraniu pojazd swoją szerokością zajmował więcej niż jeden pas ruchu. Dzięki czujności wszystkich wyprzedzających nie doszło do wypadku.

O sprawie rozstrzygnie sąd, do którego zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierującego kombajnem. Mundurowi udzielili pomocy i przeprowadzili bezpieczny pilotaż pojazdu do najbliższego zjazdu z autostrady.

Policjanci przypominają, że autostrady i drogi ekspresowe przeznaczone są tylko i wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, a więc pojazdów silnikowych o konstrukcji umożliwiającej jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.

(fot. wideo, Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone