Czwartek, 09 grudnia 202109/12/2021

Nie chciał wyjść z autobusu z hulajnogą. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego (wideo)

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 35-latka, który razem z dziećmi wszedł do autobusu z elektryczną hulajnogą. Mężczyzna złamał w ten sposób regulamin przewoźnika. Jednak mimo próśb kierowcy oraz policjantów nie chciał opuścić pojazdu. Funkcjonariusze użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego. W trakcie czynności okazało się, że 35-latek jest poszukiwany. Film z interwencji trafił do sieci.

30 sierpnia około godziny 21.00 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji zwrócił się kierowca autobusu komunikacji miejskiej o podjęcie interwencji wobec pasażera, który próbował przewieźć hulajnogę elektryczną, co jest niezgodne z regulaminem przewoźnika. Hulajnoga elektryczna posiada bowiem akumulator, który w przypadku ewentualnego rozszczelnienia lub wybuchu stwarza realne zagrożenie dla osób podróżujących autobusem.

Pasażerem tym, okazał się 35-letni jeleniogórzanin, który przebywał w autobusie z trójką dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Od mężczyzny wyraźnie było czuć zapach alkoholu.  Policjanci ponownie poinformowali mężczyznę o tym, że może kontynuować podróż bez hulajnogi bądź z nią wysiąść.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Funkcjonariusze polecili mu, aby wysiadł z autobusu w związku z faktem łamania regulaminu przewoźnika, jak również w związku z koniecznością wykonania czynności odnośnie ustalenia jego miejsca pobytu. 35-latek jednak nie reagował na żadne polecenia, wobec tego funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego i wyprowadzić go z autobusu.

W trakcie przewozu do komisariatu mężczyzna był wulgarny, agresywny i wyzywał funkcjonariuszy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia przedstawiono mu zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione czyny grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W międzyczasie dziećmi zaopiekowała się ich matka.

(fot. screen YT, wideo YT Rap Shoty, źródło Policja Jelenia Góra)

Komentarze wyłączone