Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Myśliwy pomylił konia z dzikiem i zastrzelił klacz wartą kilkanaście tys. złotych

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend sierpnia nieopodal miejscowości Zaręba na Dolnym Śląsku. Myśliwy zastrzelił klacz wartą kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do winy. Tłumaczył, że pomylił konia z dzikiem.

Jak ustalił portal eluban.pl. polowanie było prowadzone w nocy z 29 na 30 sierpnia przez koło łowieckie Róg z Wrocławia, które w okolicy Zaręby ma swój okręg łowiecki. Myśliwi polowali na dziki.

Około pierwszej w nocy, jeden z uczestników polowania oddal strzał, który zbudził właściciela pobliskich zabudowań. Gdy ten wyszedł sprawdzić co się stało znalazł na pastwisku swoją martwą klacz.

Właściciel padłego zwierzęcia zgłosił sprawę na policję. Na początku żaden z myśliwych nie przyznawał się do zabicia konia, jednak gdy wydobyto kulę i zapowiedziano badania balistyczne jeden z mężczyzn biorących udział w polowaniu przyznał się do winy.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi w tej sprawie postępowanie.

– Jest myśliwy, który tego dnia polował i przyznał się, że w sposób nieumyślny dokonał postrzelenia tego konia myśląc, że to jest dzik. W tej chwili jest mnóstwo czynności do wykonania w tej sprawie, między innymi czy zachowane zostały odległości i czy mężczyzna nie naruszył jeszcze innych procedur – przekazała Kamila Wolańska, prokurator Prokuratury Rejonowej w Lubaniu.

Myśliwy z koła łowieckiego Róg Wrocław został zawieszony w prawach członka koła, a sprawa zostanie dodatkowo skierowana do rzecznika dyscyplinarnego Polskiego Związku Łowieckiego.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Nie powinien nigdy więcej dotknąć broni. Oczywiście powinien odpowiadać karnie, bo to nie utopienie niechcianego nowo narodzonego kota .

  2. Na drugi raz to pomyli człowieka z dzikiem. Zabrać giwerę i dać mu włóczkę niech sobie ślepy szydełkuje. Bynajmniej krzywdy nikomu nie zrobi.

  3. @bazyl bynajmniej to jest zaprzeczenie i nie jest to “fajniejsza” forma przynajmniej..

  4. Konina wszakże to świetne mięso jest. Mistrzowie kuchni włoskiej potwierdzą.

  5. a co miał powiedzieć ze specjalnie strzelił jak to można pomylić konia z dzikiem

  6. dawno mu powinni zabrać za słaby wzrok pozwolenie na broń bo sam zachodzę w głowę jak pomylić dzika z koniem który większy od dzika o jakieś 900 kg