Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Interwencja służb w mieszkaniu w Inowrocławiu. Śmieci zgromadzone w lokalu sięgały sufitu (zdjęci)

Policjanci wraz z pracownikami MOPS-u i sanepidu interweniowali w jednym z mieszkań w Inowrocławiu. Mężczyzna, który zajmował „zbieractwem” zabarykadował się wewnątrz lokalu. Podczas interwencji zranił policjanta ostrym narzędziem.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z bloków przy ul. Toruńskiej. W lokalu miał zamieszkiwać mężczyzna wraz ze swoją matką. Z informacji wynikało, że mieszkanie wypełniają śmieci i różnego rodzaju sprzęt. W trosce zdrowie lokatorów, policjanci wraz z pracownikami MOPS-u i sanepidu podjęli interwencję.

Gdy służby prowadziły działania, lokator mieszkania przebywał wewnątrz i nie chciał otworzyć, by można było dokonać sprawdzenia i udzielić pomocy zarówno jemu, jak i jego matce. Gdy tylko uchylał drzwi mieszkania, widać było ogromne ilości nagromadzonych śmieci, które sięgały aż po sufit.

Mężczyzna zabarykadował się w jednym z pomieszczeń, nie dopuszczając nikogo do mieszkania. Rzucał też w policjantów różnymi przedmiotami. Swoim zachowaniem dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza raniąc go ostrym przedmiotem w głowę. Na miejsce wezwano pogotowie. Okaleczony policjant trafił do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu.

Ostatecznie policjanci weszli do mieszkania, obezwładnili 54-latka, który został zatrzymany. Wśród nagromadzonych sprzętów i śmieci policjanci odnaleźli 87-letnią matkę zatrzymanego. Kobieta trafiła do szpitala. Gdy agresywny mężczyzna został z mieszkania wyprowadzony, czynności przeprowadził MOPS i Sanepid.

Zatrzymany 54-letni inowrocławianin będzie odpowiadał za zachowanie wobec funkcjonariuszy. Policjanci gromadzą w tej sprawie materiał dowodowy. Za przestępstwo czynnej napaści może grozić kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone