Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Dramatyczny wypadek na trasie S3. Nie żyje 13-latka (foto)

Do wypadku doszło w miniony piątek na drodze ekspresowej S3 nieopodal zjazdu Kaźmierzów koło Polkowic na Dolnym Śląsku. Samochód ciężarowy zmiażdżył osobowego citroena. Cztery osoby przetransportowano do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować 13-letniej dziewczynki.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 59-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym najechał na tył osobowego citroena, który zatrzymał się przed inną ciężarówką w związku z występującym na tym odcinku zwężeniem drogi.

W aucie osobowym podróżowały czteroosobowa rodzina. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali rannych z wraku pojazdu. Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat trafiły do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia 13-latki, która w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Pod opieką medyków nadal znajduje się 42-letni kierowca osobówki, który również trafił do lecznicy w ciężkim stanie.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. Kierowca ciężarówki, która wjechała w tył osobówki został zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym, za co w obecnych okolicznościach grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Polkowice, źródło Policja Polkowice)

Komentarze wyłączone