Sobota, 24 września 202224/09/2022

Poważny wypadek pod Zgierzem. Trzy osoby ranne (zdjęcia)

W poniedziałek rano na drodze krajowej nr 71 nieopodal miejscowości Skotniki koło Zgierza samochód dostawczy zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne. Dwie są w ciężkim stanie. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Jak wynika ze wstępnych informacji, 21-letni kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką marki Renault z naczepą typu laweta. Na naczepie znajdowała się koparko-ładowarka.

W wyniku zderzenia kierowcy obu zostali zakleszczeni w rozbitych pojazdach. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali rannych. 21-letniego kierowcę mercedesa przetransportowano do szpitala im. Kopernika w Łodzi zaś jego pasażerkę i kierowcę ciężarówki do szpitala w Zgierzu.

Ze względu na obrażenia obu kierowców została od nich pobrana krew. Dopiero po jej przebadaniu policja będzie w stanie ocenić, czy byli trzeźwi.

W zdarzeniu brał udział także trzeci samochód dosatwczy marki Iveco, którego kierowca chcąc uniknąć zderzenia wypadł częściowo z drogi. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.

(fot. EZG Alarmowo)

Komentarze wyłączone