Czwartek, 23 marca 202323/03/2023

Kompletnie pijana matka opiekowała się niemowlęciem. Do dziecka wezwano ojca, on także był nietrzeźwy

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 29-latki, która opiekowała się małym dzieckiem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie nieodpowiedzialnej kobiety ponad dwa promile alkoholu.

We wtorek przed godz. 21:00 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad niemowlęciem przez nietrzeźwą matkę. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany policyjny patrol.

Interweniujący policjanci zastali na miejscu kompletnie pijaną 29-letnią kobietę, która opiekowała się 2-miesięcznym dzieckiem. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie nieodpowiedzialnej matki krążą ponad dwa promile alkoholu. Kobieta miała trudności z utrzymaniem równowagi, a także z logicznym wypowiadaniem się.

Funkcjonariusze na miejsce interwencji wezwali ojca dziecka, który przyszedł w towarzystwie swojego brata, ponieważ sam również był nietrzeźwy i nie mógłby zaopiekować się niemowlęciem.

Niestety rodzicom przed sięgnięciem po alkohol nie przyszło do głowy, że mają pod opieką zaledwie 2-miesięczne dziecko. Dokumentacja z interwencji zostanie teraz przesłana do sądu rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia będącego pod ich opieką dziecka.

Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście w tym przypadku pomoc nadeszła w porę.

(fot. pixabay.com, źródło KMP Olsztyn)

Komentarze wyłączone