Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Nie żyje pensjonariusz domu opieki. Jego kolega jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Kara dożywotniego pozbawienia wolności może grozić 68-latkowi, który według śledczych dotkliwie pobił pensjonariusza domu pomocy, w wyniku czego mężczyzna zmarł.

Policjanci z Warszawy prowadzą czynności w ramach śledztwa wszczętego przez prokuraturę rejonową w związku z ciężkim uszkodzeniem ciała mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym.

W toku postępowania ustalono, że w minioną sobotę 75-latek został pobity przez kolegę, z którym od dłuższego czasu przebywał w domu opieki. 

Policjanci do sprawy zatrzymali 68-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zebrane przez mundurowych informacje pochodzące m.in. z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i przedstawienia w prokuraturze zarzutów zatrzymanemu mężczyźnie.

Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 75-letniego mężczyzny.

Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w tymczasowym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KRP VI Białołęka, Praga Północ, Targówek)

Komentarze wyłączone