Sobota, 24 września 202224/09/2022

Seria kolizji z udziałem pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 6 promili (foto)

Zamroczeni alkoholem kierowcy byli sprawcami, kilku kolizji drogowych na terenie Tarnowa w woj. małopolskim. U jednego z mężczyzn badanie trzeźwości wykazało ponad 6 promili alkoholu w organizmie.

W piątek 11.09. około godziny 8 rano jeden z kierowców pod wiaduktami na krótkim, krętym odcinku ul. Tuchowskiej w Tarnowie najpierw uderzył w bariery i betonową podporę mostu, a następnie w jadącego w przeciwnym kierunku osobowego nissana.

Jak się okazało, przyczyną zdarzenia był alkohol. Kierowca osobowego volvo, sprawca kolizji „wydmuchał” ponad 6 promili alkoholu.

Na domiar złego, sprawdzenie w bazach danych wskazało, że 31-letni kierowca z powiatu tarnowskiego nie ma prawa jazdy, a od 2017 do 2021 roku sąd rejonowy wydał postanowienie o zakazie prowadzenia pojazdów.

Kolejna kolizja ma miejsce około godziny 10 na ulicy Lwowskiej. 44-letni kierowca mieszkaniec powiatu tarnowskiego swoim fiatem taranował znaki drogowe informujące o wysepce rozdzielającej. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę miało miejsce bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe. Około godziny 2 w nocy kierowca osobowej hondy wyjeżdżając z Tarnowa w kierunku Ładnej, zjechał na przeciwległy pas ruchu i otarł się o bok zastawu pojazdu ciężarowego, a następnie kontynuując jazdę, uderzył czołowo w prawidłowo jadącego kierowcę nissana. Przyczyną tej kolizji po raz kolejny był alkohol w dużej dawce. Policjanci, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili w wydmuchiwanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu.

Wobec wszystkich trzech zdarzeń policjanci w Tarnowie będą prowadzili postępowanie w związku z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Osoby posiadające prawo jazdy straciły je, a dodatkowo grozi im trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, dwa lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O wszystkim będzie jednak decydował tarnowski sąd.

(fot. KMP w Tarnowie, źródło KMP w Tarnowie)

Komentarze wyłączone