Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Dwa śmiertelne wypadki pod Radomskiem. Nie żyje 17-latek i 45-latek (foto)

Do tragicznych wypadków doszło wczoraj na ternie powiatu radomszczańskiego. Zginęło dwóch rowerzystów w wieku 17 i 45 lat.

Pierwszy wypadek miał miejsce w środę nad ranem w miejscowości Trzebce. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, że 37-letni kierujący samochodem marki Opel jadąc w kierunku Wielgomłyn potrącił jadącego prawdopodobnie w przeciwnym kierunku, po niewłaściwej stronie jezdni 45-letniego rowerzystę.

Poszkodowany mimo udzielonej pomocy medycznej poniósł śmierć na miejscu. Z relacji kierowcy pojazdu wynika, że rowerzysta nie był oświetlony i bezpośrednio przed zderzeniem zjechał na jego pas ruchu. Kierujący oplem był trzeźwy.

Kolejny śmiertelny wypadek miał miejsce około godz. 21.30 w miejscowości Kolonia Borowiecko. Policjanci wstępnie ustalili, że 34-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel jadąc w kierunku Radomska, w trakcie wyprzedzania dwójki rowerzystów najechał na tył jednego z rowerów potrącając 17-letniego rowerzystę – mieszkańca Radomska jadącego w tym samym kierunku.

W wyniku odniesionych obrażeń nastolatek poniósł śmierć na miejscu. Oba rowery były prawidłowo oświetlone. Druga osoba kierująca rowerem nie doznała żadnych obrażeń. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny obu wypadku są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. KPP Radomsko, źródło KPP Radomsko)

Komentarze wyłączone