Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Urządzili sobie „rajd” autem po zoo. Policja zatrzymała nastolatków (foto)

Dwóch 19-latków z Pobiedzisk użyło podstępu, żeby wjechać samochodem na teren poznańskiego zoo. Podczas nielegalnej przejażdżki pomiędzy alejkami uszkodzili pojazd typu melex. Mieli też grozić pracownikom zoo.

Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem na terenie poznańskiego zoo. Do tylnej bramy wjazdowej podjechał samochód z dwoma mężczyznami w środku, którzy przekazali pracownikowi, że są robotnikami budowlanymi. Dodali, że jadą do pracy na budowie, na terenie zoo.

Nastolatkowie urządzili sobie „rajd” autem po terenie zoo, w wyniku czego uszkodzili pojazd typu melex. Na jednej z alejek zostali zatrzymani przez obsługę. Na miejsce wezwano policję.

– W dniu dzisiejszym policja błyskawicznie zareagowała na nasze zgłoszenie i zatrzymała sprawców chuligańskiego rajdu autem po zoo. Panowie staranowali nam meleks i oświadczyli, że „konkurencja nas zniszczy” – przekazały władze poznańskiego zoo.

Młodzieńcy powiedzieli policjantom, że chcieli autem zwiedzić ogród zanim zostanie otwarty dla publiczności. Jak się okazało kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia auta. Uszkodził także jeden z elektrycznych pojazdów typu melex używanych przez obsługę ogrodu.

Sprawa zostanie skierowana do sądu. Równolegle zostanie sprawdzony wątek pogróżek, które miały być wypowiadane przez zatrzymanych pod adresem pracowników zoo.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone