Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pobił pasażera autobusu i ukradł mu trzy piwa

44-latek zaatakował pasażera autobusu, po czym zabrał mu reklamówkę z 3 piwami. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o rozboju na terenie miasta. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, z którym wspólnie podróżował autobusem komunikacji publicznej.

Sprawca miał najpierw uderzać go pięściami po ciele, a potem zabrać reklamówkę z trzema piwami oraz przewodem o łącznej wartości około 40 złotych. Napastnik miał wysiąść na pobliskim przystanku i uciec pieszo w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzony powiadomił służby.

Interweniujący policjanci na podstawie otrzymanych informacji już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali wskazanego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać, próbował ukryć się między budynkami. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Olsztyna.

Funkcjonariusze przy mężczyźnie znaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów. 44-latek po tym, jak dokonał rozboju, zdążył wypić jedno z trzech piw. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że 44-latek był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja, źródło KWP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone