Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Zaatakował nożem ratowników medycznych, którzy chcieli udzielić mu pomocy (foto)

37-latek zaatakował nożem ratowników medycznych wezwanych w celu udzielenia mu pomocy. Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych oraz znieważenia ich. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Tuż przed północą policjanci z Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych w jednym z domów na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch pokrzywdzonych i wskazanego przez nich agresora. 

Z wyjaśnień ratowników wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy mężczyźnie, który miał mieć problemy z oddychaniem. Na miejscu okazało się, że osoba ta jest pod wpływem alkoholu i nie wymaga pomocy. Po pouczeniu o niepotrzebnym wezwaniu, pacjent wszczął awanturę, w czasie której chwycił nóż i kierował go w stronę ratowników, wyzywając ich. Mężczyznom udało się obezwładnić napastnika.

37-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i znieważenia ich podczas wykonywania obowiązków służbowych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim, źródło KPP w Grodzisku Mazowieckim)

Komentarze wyłączone