Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Był przekonany, że zabił teściową. Kobieta przeżyła i trafiła do szpitala

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali mieszkańca gminy Mirosławiec podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej teściowej. Zięć 84-latki próbował udusić kobietę przy pomocy paska od spodni.

Mężczyzna przekonany o tym, że udusił swoją teściową zgłosił się do jednostki policji w Wałczu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Mirosławiec.

Jak ustalili śledczy, 84-letnia kobieta została zaatakowana w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym, gdzie zamieszkiwała. Sprawcą ataku był zięć, który przy pomocy paska od spodni usiłował dokonać zabójstwa kobiety.

Mężczyzna przekonany, że zabił teściową, zgłosił się do jednostki policji. Na miejsce udali się policjanci, celem potwierdzenia zdarzenia. Po przybyciu funkcjonariusze zastali leżącą na ziemi kobietę, która ściszonym głosem wzywała pomocy. Pokrzywdzona została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Wałczu.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywotniego pozbawienia wolności

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 70-latka.

(fot. Policja, źródło KPP w Właczu)

Komentarze wyłączone