Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Znęcał się nad schorowanymi rodzicami. 44-latek usłyszał zarzuty (foto)

44-letni mężczyzna od kilku lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Agresja słowna, wyzwiska oraz groźby pozbawienia życia były na porządku dziennym. Schorowani i zmęczeni seniorzy postanowili przerwać swoją gehennę i po kolejnej interwencji mundurowych złożyli zeznania.

Według zebranego przez śledczych materiału dowodowego, 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych znęcał się nad swoimi rodzicami od 2016 roku. Przez 4 lata musieli oni znosić ciągłe obelgi, wyzwiska oraz lawinę złości i agresji. Kolejna interwencja policji, która miała miejsce 21 września zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który po raz kolejny wszczął awanturę w miejscu zamieszkania. Trafił do policyjnej izby zatrzymań i usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad rodzicami.

Obszerne zeznania obrazujące ostatnie kilkanaście miesięcy z życia pod wspólnym dachem z agresorem przyczyniły się do tego, że śledczy złożyli wniosek do prokuratury o wydanie nakazu opuszczenia przez podejrzanego miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziców. Prokurator przychylił się do wniosku. Ponadto objął 44-latka policyjnym dozorem. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone