Sobota, 24 września 202224/09/2022

Napadli na bank. Jeden z mężczyzn nie zdążył stanąć przed sądem, bo zginął w wypadku drogowym (zdjęcia)

Do napadu na placówkę bankową doszło na terenie powiatu mrągowskiego. Zamaskowani napastnicy wtargnęli do środka, sterroryzowali obsługę i zabrali pieniądze. Podejrzanymi okazali się obywatele Litwy. Jeden z mężczyzn stanie przed sądem, drugi w czerwcu tego roku zginął w wypadku komunikacyjnym na Liwie.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia 2019 roku około godz. 15:20 w Pieckach w powiecie mrągowskim. Dwaj zamaskowani sprawcy wtargnęli do placówki bankowej i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali pracowników banku, dokonując kradzieży pieniędzy. Łącznie zabrali 65 tys. złotych w różnych walutach. Mężczyźni wyszli z budynku i odjechali. Cała akcja trwała kilkadziesiąt sekund.

Policjanci na miejscu zdarzenia byli już po 5 minutach, jednak sprawcy zdążyli zniknąć. Policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości mężczyzn i miejsca ich przebywania. Funkcjonariusze zabezpieczyli dostępny monitoring, przesłuchali uczestników i świadków zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili podejrzanych w tej sprawie. Okazali się nimi dwaj obywatele Litwy. Po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego za 27 i 28-latkiem zostały wydane Europejskie Nakazy Aresztowania.

Jak się wkrótce okazało jeden z podejrzanych nie zdążył stanąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości, ponieważ zginął w czerwcu 2020 r. na Litwie w wypadku komunikacyjnym.

Drugi z podejrzanych został zatrzymany i wydany przez Litwę stronie Polskiej. 27-latek usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas od 2 do 12 lat. Na wiosek prokuratora decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie w środę 23 września został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Śledczy nie wykluczają, że obaj mężczyźni mogli mieć związek z innymi tego typu napadami na terenie Polski. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

(fot. Policja warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone