Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Nie żyje 15-latka potrącona na chodniku przez pijanego kierowcę (zdjęcia)

Wczoraj w szpitalu zmarła 15-latka, potrącona na chodniku przez pijanego kierowcę. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. Kierującym okazał się 19-latek, który w chwili zatrzymania był pijany.

Do wypadku doszło w sobotę 19 września ok. godz. 22:00 w Godowie na ul. Powstańców Śląskich. 19-latek kierujący samochodem osobowym marki Skoda, nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na chodnik i potrącił 15- letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, wsiadającą w tym samym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu.

Potrącona 15-latka w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Pomimo wysiłków lekarzy w czwartek wieczorem zmarła.

Sprawca, który uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce porzucił samochód i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć. 

Działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie 19-letniego mężczyzny, który jak się okazało podczas badania alkomatem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Do miejsca ukrycia się mężczyzny policjantów doprowadził pies.

Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prowadzący sprawę prokurator zawnioskował również o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i sprawca zdarzenia spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(fot. KPP Wodzisław Śląski, źródło KPP Wodzisław Śląski)

Komentarze wyłączone