Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Wiózł na przyczepie pięć osób, bo „jechał tylko kawałek drogi” (foto)

Policjanci z Wałcza zatrzymali prawo jazdy 67-letniemu kierującemu ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową, który przewoził na niej pięć osób. Jak się okazało „pasażerowie” jechali w taki sposób do pracy na polu.

Krótko po godzinie 07.00 na terenie gminy Wałcz, policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową. Powód kontroli dotyczył przewozu osób. 67-letni kierujący przewoził na przyczepie pięć osób, które wiózł do pracy na polu.

Jak tłumaczył policjantom, taka sytuacja zdarzyła mu się po raz pierwszy, a poza tym miał do pokonania tylko niewielki kawałek drogi. Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób na przyczepie, naraził te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

Kierującemu ciągnikiem policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

(fot. KPP Wałcz, źródło KPP Wałcz)

10 komentarzy

 1. Tłumaczył się, że to pierwszy raz….. (czyli złapała go policja podczas przewożenia ludzi pierwszy raz).
  Ciekawe kto by uwierzył, że do jednokrotnego przewozu ludzi przerobił przyczepę..

 2. A jak jedzie koniem i wiezie na furmance ludzi to co też uprawnienia zabrać??? Żenada. 40 lat tak ludzie jeździli do pracy i nikt nie płakał z tego powodu. Wydarzenie roku, a policjantom medal się należy za ochronę społeczeństwa.

  • Masz rację kolego, szkoda słów jakie to nieodpowiedzialne i niebezpieczne … Całe życie ludzie tak jeździli i jezdzic dalej będą do pracy na polu. Na szczęście trafił się policjant bohater i w porę uratował ludzi od tragedii. Powinni to ogłosić w telewizji

 3. Bzdura. jeśli tak to wyglądało jak na zdjęciu to wszystko zgodnie z przepisami.

 4. Żenada Żenada Żenada
  to co się dzieje w naszym kraju dzięki wielkim bohaterom w policji co chwilę słyszymy jechał pijany rowerem, nie chciał się wylegitymować więc wezwano wsparcie i w 6 skuli 1 bo się awanturował ludzie zobaczcie co Się dzieje w naszym kraju my nie jesteśmy juz w państwie demokratycznym i pytanie czy wogole byliśmy wszyscy walą nas po rogach…. Policja uważa się za wielkich bohaterów ok zobaczcie co chwilę mamy w rządzie jakąś aferę Paliwową, sexualna, amberd Gold itp. I czy ktoś odpowiada za to tak…. Takiego delikwenta co się dorobi na nas usuwają z rządu a on żyje sobie później do końca jak panicz i ma wyjebane na nas i czy nie powinni ścigać takich ludzi dawać kary odpowiedzialność majątkiem rodziny itp???? Info112. Pl czy tak naprawdę warto dawać rozgłos głupim policjantom którzy zamiast dać chłopu pouczenie zabieraja prawo jazdy… Nasza gospodarka dostaje i tak baty po tyłku za chwilę okaże się że wielki bohater policji nie ma co do garka wsadzić bo ludzie jechali na wykopki…. Nie pisze nigdy komentarzy ale przykro jest czytać takie sytuacje jak sami się eliminujemy…. Pozdrowienia Dla bohaterów Policji
  brawo wy!!!

 5. 3. Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:
  1) dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;
  2) konwojentów, drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, że:
  a) liczba przewożonych osób nie przekracza 5,
  b) osoby stojące trzymają się uchwytów,
  c) osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy,
  d) prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h;

 6. Kiedyś nikt się nie przejmował takimi rzeczami

 7. Durne przepisy plus policjant służbista,i się dziwią że ludzie uciekają z tego kraju

 8. trzeba było jeszcze typa przetrzepać co jeżeli trzymał majeranek przy sobie albo rzeżuchę toż to dożywociem powinno się karać (a tak serio to ci policjańci nie mieli dzieciństwa czy o co im chodzi?!)

 9. Policja parodia, chcieli mandat wylepić to wlepili. Sam zostałem wychowany na wsi i jeździłem z tata gdy on trakrorem kierował, a ja na przyczepie pełnej zboża i policja nas zatrzymywala i nic. Z lasu wracaliśmy 2 przyczepy pełne drzewa, ja na nich siedziałem i policja nic. Medal dla policji.