Sobota, 24 września 202224/09/2022

Kradzież w salonie sukien ślubnych. 19 i 23-latek usłyszeli zarzuty (zdjęcia)

Do kradzieży z włamaniem doszło w jednym z salonów sukien ślubnych w Kaliszu w woj. wielkopolskim. Ze sklepu zniknęło blisko 100 sukien. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn – 19 i 23-latek.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do salonu sukien ślubnych we wtorek 22 września br., tuż po godzinie 7:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że skradziono blisko 100 sukien ślubnych i wieczorowych, gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły blisko 60 tys. złotych.

Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pionu kryminalnego, pracował również przewodnik psa służbowego. Podjęty przez psa trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. 

Dalsze czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23-lat. W mieszkaniu, w którym przebywali policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt skradzionych sukien ślubnych i wieczorowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(fot. KMP w Kaliszu, źródło KMP w Kaliszu)

Komentarze wyłączone