Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pies spadł ze skarpy i utknął na półce skalnej. Na pomoc ruszyli strażacy (zdjęcia)

Strażacy uratowali psa, który najprawdopodobniej zsunął się ze stromej skarpy i utknął na półce skalnej na terenie amfiteatru w miejscowości Góra Św. Anny, skąd nie mógł się samodzielnie wydostać.

24 września o godzinie 18:34 dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z poziomów urwiska skalnego znajdował się pies, który nie mógł wrócić w jego górną część by się wydostać.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicy i Wysokiej oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Strzelcach Opolskich.

Po przybyciu na miejsce oraz przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pies znajduje się na półce skalnej, a dostęp do niego jest utrudniony, nie ma też możliwości rozstawienia podnośnika.

Służb ratownicze zabezpieczyły miejsca zdarzenia, oświetliły teren działań z uwagi na zapadający zmierzch, po czym ewakuowały psa przy pomocy technik z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Pies w stanie dobrym został przekazany stowarzyszeniu opiekującemu się zwierzętami w Strzelcach Opolskich.

(fot. KP PSP Strzelce Opolskie, OSP Wysoka, OSP Leśnica)

Jeden komentarz

  1. Bardzo dziękuję Panom Strażakom. Jesteście wspaniali