Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

23-latek ugodził nożem swoją dziewczynę. 16-latka walczy o życie w szpitalu (foto)

23-latek po kłótni ze swoją 16-letnią dziewczyną ugodził ją nożem w brzuch. Poszkodowana nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Podejrzanego mężczyznę policjanci znaleźli w schowku pod podłogą w domu wujka.

26 września 2020r. około godz. 20.00 głowieńscy policjanci dostali zgłoszenie o leżącej na ulicy dziewczynie, posiadającą prawdopodobnie ranę zadaną nożem. Na miejscu załoga pogotowia ratunkowego udzielała pomocy 16-latce.

Funkcjonariusze potwierdzili, że dziewczyna została pchnięta nożem w brzuch przez swojego 23-letniego partnera podczas kłótni. Pokrzywdzona w ciężkim stanie została zabrana do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania chłopaka.

23-latek ukrywał się przed organami ścigania, zmieniał ciągle miejsce swojego pobytu i planował uciec. Funkcjonariusze przeczesywali teren miasta oraz sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie chłopak mógłby się ukrywać. Następnego dnia kryminalni namierzyli uciekiniera na terenie jednej z posesji. Mężczyzna ukrywał się w pomieszczeniu pod podłogą, do którego prowadziła specjalna pokrywa. Policjanci nie dali się zwieść pomimo przykrycia wejścia do piwnicy dywanem przez wujka 23-latka.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa dziewczyny. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 44-letni wujek napastnika może usłyszeć zarzut utrudniania postępowania poprzez ukrywanie sprawcy, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone