Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Chrysler uderzył w przepust i stanął w płomieniach. Pięć osób rannych, w akcji dwa śmigłowce LPR (zdjęcia)

Pięć osób zostało rannych w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 75 w Tyliczu w woj. małopolskim. Na miejscu interweniowały dwa śmigłowce LPR.

W niedzielę 27 września ok. godz. 10:30 służy ratunkowe odebrały zgłoszenie o pożarze samochodu na DK75 w Tyliczu.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 palił się samochód marki Chrysler na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Pojazd znajdował się na środku jezdni blokując ruch w obu kierunkach jazdy – przekazali strażacy PSP w Nowym Sączu.

Kierowca pojazdu obywatel Ukrainy znajdował się poza pojazdem i uskarżał się na dolegliwości. Z informacji uzyskanych od kierującego wynikało, że pojazd uległ zapaleniu po wcześniejszym uderzeniu w przepust drogowy. Mężczyzna utrzymywał, że podróżował sam.

– Podczas podawania środków gaśniczych na palący pojazd zauważono dwie osoby tj. jedną stojącą, a drugą leżąca w odległości około 120 m od miejsca zdarzenia wzywających pomoc. W wyniku rozpoznania ustalono, że osoby znajdowały się pod wpływem zdarzenia i obydwie były z urazami. W dalszym rozpoznaniu stwierdzono, że kolejne dwie osoby znajdowały się w pobliskich zaroślach z widocznymi obrażeniami. W sumie czterech poszkodowanych to byli obcokrajowcy – dodają druhowie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, segregacji wstępnej osób poszkodowanych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Wyznaczono lądowisko dla śmigłowców.

W wyniku zdarzenia pięć osób zostało rannych. Dwie z najcięższymi obrażeniami przetransportowano do szpitala śmigłowcami LPR, a pozostałe trafiły do placówek medycznych karetkami.

Policjanci ustalają okoliczności i dokładne przyczyny zdarzenia.

(fot. PSP Nowy Sącz)

Komentarze wyłączone