Sobota, 24 września 202224/09/2022

Tragiczny finał libacji. Nie żyje 49-latek (foto)

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, podejrzanego o śmiertelne pobicie swojego 49–letniego znajomego. Do zdarzenia doszło w trakcie zakrapianego alkoholem spotkania.

W piątek 25 września rano do dyżurnego sieradzkiej komendy zadzwonił mężczyzna informując o pobiciu swojego kolegi. Do zdarzenia miało dojść na klatce schodowej bloku mieszkalnego na obrzeżach Sieradza.

Skierowani na miejsce policjanci odnaleźli leżącego na korytarzu nieprzytomnego mężczyznę, z widocznymi  obrażeniami głowy. Zastali tam również zgłaszającego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Oświadczył policjantom, że wspólnie z dwoma kolegami spożywał alkohol w mieszkaniu jednego z nich. W trakcie całonocnej libacji, kiedy z 49-latkiem wyszedł na klatkę schodową doszło między nimi do awantury i bójki.

W wyniku zadawanych uderzeń 49-latek upadł i stracił przytomność. Zaniepokojony kolega wezwał służby ratunkowe. Przybyła ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Został on przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

36–latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. 

 W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Prokurator Rejonowy w Sieradzu wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Decyzją Sądu  Rejonowego w Sieradzu 36–letni sprawca najbliższe 3–miesiące spędzi z areszcie. Za dokonane przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policję.  

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone