Sobota, 24 września 202224/09/2022

8-letnia dziewczynka na wózku inwalidzkim wpadła do kanału

Ośmioletnia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła do Kanału Łuczańskiego w Giżycku. Na pomoc dziecku ruszył świadek zdarzenia. 8-latka trafiła śmigłowcem LPR do szpitala. Lekarze określają jej stan jako ciężki.

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 14 w Giżycku w woj. warmińsko-mazurskim. Ośmioletnia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła do Kanału Łuczańskiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kobieta spacerowała wzdłuż kanału ścieżką razem ze swą ośmioletnią córką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Z relacji kobiety wynika, że gdy odwróciła się na chwilę, wózek z córką zsunął się do wody.

Matka prawdopodobnie nie zblokowała go hamulcem.

Na pomoc dziecku ruszył żeglarz, który przepływał kanałem. Mężczyzna usłyszał krzyk matki dziewczynki, która wzywała pomocy.

Świadek po wydobyciu dziecka reanimował dziewczynkę do przyjazdu służb ratunkowych. Poszkodowana 8-latka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziewczynka jest w ciężkim stanie.

Matka 8-latki została przesłuchana. W chwili wypadku była trzeźwa. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane.

(fot. google maps)

Komentarze wyłączone