Sobota, 24 września 202224/09/2022

Z kierowcą nie było kontaktu. Policjanci wybyli szybę w jadącym aucie (foto)

W środku mercedesa, który stał z uruchomionym silnikiem siedział mężczyzna, z którym nie było kontaktu. W pewnej chwili auto ruszyło do przodu. Jeden z policjantów wybił szybę i wskoczył do środka.

W nocy wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące osobowego mercedesa. Funkcjonariusze namierzyli auto u zbiegu ulic Legnickiej i Nabycińskiej. Silnik mercedesa pracował, a w środku spał mężczyzna. Samochód zajmował pas ruchu przed skrzyżowaniem.

Policjanci pukali w szybę, a także w dach pojazdu, aby obudzić znajdującego się w środku 35-latka, ten jednak nie reagował.

W pewnej chwili auto gwałtownie ruszyło do przodu i policjanci musieli od niego odskoczyć. Oprócz podejrzenia prowadzenia w stanie nietrzeźwości, mundurowi brali pod uwagę możliwość, że tak dziwne zachowanie kierującego spowodowane jest złym stanem jego zdrowia. Funkcjonariusze wybili szybę w jadącym pojeździe i jeden z nich wskoczył do środka.

Mercedesa udało się zatrzymać tuż przed torowiskiem. Następnie policjanci wyciągnęli ze środka 35-letniego mieszkańca Wrocławia. Kontakt z mężczyzną był wyraźnie utrudniony. Z uwagi na jego wcześniejsze zachowanie, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Okazało się jednak, że prawdopodobną przyczyną jego zachowania był spożyty wcześniej alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile tej substancji.

35-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

(fot. KWP Wrocław, źródło KWP Wrocław)

Komentarze wyłączone