Poniedziałek, 20 marca 202320/03/2023

Brutalnie pobili taksówkarza, okradli go i porzucili w lesie (foto)

W minioną sobotę dwóch mężczyzn zamówiło kurs taksówką, jednak nie zapłacili za przejazd tylko napadli na kierowcę, okradli go i rannego porzucili w lesie.

W sobotę wieczorem policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn pobiło i okradło taksówkarza z Chojnic, sprawcy zabrali poszkodowanemu również samochód.

Funkcjonariusze ustalili, że taksówkarz przyjechał na umówiony kurs z Chojnic do Człuchowa, tam zabrał dwóch mężczyzn, z którymi pojechał w stronę Debrzna. Po kilku kilometrach mężczyźni polecili mu skręcić do lasu w drogę gruntową, tam po przejechaniu kilkuset metrów zaatakowali go i wyciągnęli z samochodu, zabrali mu pieniądze i dwa telefony, potem wrzucili go na tylne siedzenie i jeździli z nim po lesie, zatrzymując się kilka razy za każdym razem bijąc go dotkliwie.

W pewnym momencie zostawili kierowcę taksówki w lesie i odjechali. Pobity mężczyzna idąc przez las doszedł do Dębnicy, gdzie poprosił mieszkańców o pomoc i wezwał policję. Mieszkaniec Chojnic został zabrany do szpitala, natomiast policjanci sprawdzili tereny leśne gdzie doszło do zdarzenia i znaleźli w lesie porzuconą taksówkę, ustalili również dane osób, które mogły dokonać rozboju na taksówkarzu.

W niedzielę z samego rana funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa, to 26-letni mieszkaniec gminy Człuchów oraz jego kuzyn, 21-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, telefony i inne drobne rzeczy skradzione z samochodu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju, dodatkowo 26-latek usłyszał jeszcze zarzut kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecyduje o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu.

Za przestępstwo, jakim jest rozbój grozi teraz zatrzymanym kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone