Czwartek, 06 października 202206/10/2022

20-latka doprowadziła do kolizji. Wiozła volkswagenem golfem dwie kozy (zdjęcia)

20-latka kierująca samochodem osobowym doprowadziła do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Jak się okazało. sprawczyni, oprócz ludzi przewoziła autem dwie kozy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 20-latka z powiatu opatowskiego straciła prawo jazdy. Może również spodziewać się kary grzywny.

Do zdarzenia doszło wczoraj wczoraj, 30 września po godzinie 18.00 w Suchedniowie na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Zagórskiej i Mickiewicza.

Mundurowi ustalili wstępnie, że 20-latka kierująca volkswagenem golfem, jadąc ulicą Zagórską, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Kielecką 60-letniemu kierowcy dostawczego fiata. Doszło do zderzenia aut. Dodatkowo volkswagen uderzył w toyotę stojącą przed znakiem „stop” na ulicy Mickiewicza.

Do szpitala trafiła 40-latka kierująca toyotą i kierowca fiata. Po opatrzeniu drobnych obrażeń oboje opuścili lecznicę.

Jak się okazało volkswagenem oprócz dwójki pasażerów na tylnej kanapie jechała koza. Po chwili wyszło na jaw, że w bagażniku auta znajduje się kolejna koza. Zwierzęta nie odniosły obrażeń. Trafiły pod opiekę właściciela, który także podróżował volkswagenem. Sprawczyni kolizji tłumaczyła funkcjonariuszom, że pomogła ojcu przewieźć kozy, które właśnie nabył. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje zachowanie musi liczyć się z karą grzywny.

(fot. KWP w Kielcach, źródło KWP w Kielcach)

Komentarze wyłączone