Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Podróżował w bagażniku seata. Auto uderzyło w drzewo, 17-latek został poważnie ranny

17-latek postanowił podróżować w bagażniku seata, którym kierował jego o rok starszy kolega. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 17-latek wypadł z bagażnika i w poważnym stanie został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj 30 września o godzinie 21.25 w jednej z miejscowości w gminie Sławno w w woj. łódzkim. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 18-letni kierowca seata, nie dostosował prędkości do trudnych warunków drogowych, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

W pojeździe wraz z kierowcą podróżowało jego dwóch kolegów w wieku 17 i 18 lat. Jak się okazało, młodszy z chłopców dobrowolnie wsiadł do bagażnika seata i w takich warunkach zgodził się na wspólną podróż.

Niestety, w wyniku silnego uderzenia, nastolatek wypadł z bagażnika samochodu. Chłopak został poważnie ranny. Z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało. Młody kierowca był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.

(fot. KMP w Opocznie, źródło KMP w Opocznie)

Komentarze wyłączone